• 100 - lecie naszej szkoły

Copyright 2024 - 123

Krótko o szkole

Nasza szkła zimą

Nasza szkoła to placówka o bardzo bogatej przeszłości. Jest jedną z najstarszych szkół w Sosnowcu. Jej historia pełna jest sukcesów i momentów chwały, szczególnie w dziedzinie sportu, z którego słyniemy w regionie. Wielokrotnie nasi uczniowie stawali na podium lub zajmowali wysokie miejsca, biorąc udział w rozmaitych zawodach sportowych. Na wyróżnienie zasługuje tutaj siatkówka, w której szkoła się specjalizuje, osiągając doskonałe wyniki (między innymi wicemistrzostwo Sosnowca). Ale nie samym sportem człowiek żyje… Jesteśmy dumni z posiadanego w szkole Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej oraz nowoczesnej pracowni informatycznej, czego dowodem jest wygrany przez nas ostatnio konkurs informatyczny. Rozwijamy swoje zainteresowania i pielęgnujemy pasje, korzystając z bogatej oferty zajęć dodatkowych w szkole, takich jak: zespół muzyczny, kółko historyczne, kółko teatralne i wiele innych.